Jaký je rozdíl mezi poradcem a poradcem?

Nezávislý finanční poradce vs. zaměstnanec konkrétní společnosti

Svěřit někomu své finance je pro každého velký krok. V Česku se lidé dělí na dva takové největší tábory. Jsou tu ti, kteří nedůvěřují nikomu, jen sobě a o své peníze se tak nějak starají, nebo spíš nestarají, sami. A potom jsou tu ti, kteří důvěřují, ale hlavně zaměstnancům bank nebo pojišťoven. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jaký je rozdíl mezi spoluprací se zaměstnancem takové banky nebo pojišťovny a spoluprací s nezávislou finanční kanceláři.

Nabídka služeb a produktů

Zaměstnanec konkrétní společnosti, i kdyby chtěl, vám nemůže nabídnout jiný produkt, než ten jejich. Nejlepší variantou je pak to, že zaplatíte víc než u jiné společnosti. Horší je to ale v případě, kdy vám takový poradce nabídne produkt, který je pro vás nevýhodný. Nejen z pohledu výše plateb, ale taky užitku. U pojištění to může být nižší krytí nebo výluky. U investic a spoření kromě poplatků taky výrazně nižší výnos.

V naší kanceláři vždy postupujeme tak, ať už jde o pojištění, úvěry, spoření nebo investice, že zhodnotíme nabídky od různých společností, výsledek zkonzultujeme s klientem a podle toho, co je pro něj opravdu nejvýhodnější, postupujeme dál.

Nekupujte zajíce v pytli

Recenze a zkušenosti zákazníků s konkrétním zaměstnancem banky nebo pojišťovny spíše nenajdete. Známé jméno instituce, pro kterou takový poradce pracuje, je většinou to jediné, co lidem stačí vědět, aby měli jistotu, že jsou v dobrých rukách. Jaké má ale jejich poradce vzdělání, výsledky, vystupování a jakým způsobem pracuje se svými klienty se dozvíte až z vlastních zkušeností, bohužel většinou pozdě. Při spolupráci s finanční kanceláří si z mnoha zdrojů můžete ověřit, jak jsou s ní spokojení ostatní klienti. Jak dlouho poradce v oboru pracuje a jaké vzdělání v oboru má.

Vzdělání a zkušenosti klientů by měly být klíčové pro výběr poradce. Nechcete přece, aby se vám o finance staral někdo, s kým nejsou spokojení ostatní a ani ten, kdo nemá adekvátní vzdělání nebo praxi.

Individuální přístup

Otevírací doba bank a pojišťoven je pevně daná a počítat s tím, že vám váš poradce, který je zaměstnancem v kterékoliv z nich, pomůže kdykoliv to bude třeba je přinejmenším hodně optimistické.
Optimistické je samozřejmě tvrdit i to, že tento přístup má každá finanční kancelář, pravděpodobnost je ale určitě větší. Nezávislí poradci jsou totiž zaměstnanci klientů, ne institucí, od kterých jim přijde každý měsíc jistá výplata.

 

Suma sumárum, to že někdo pracuje v bance nebo pojišťovně, která je na trhu XY let, rozhodně není zárukou kvality. Než se rozhodnete někomu svěřit vaše finance, prověřte si, jak pracuje. Projděte si dostupné recenze a zjistěte si, jaké jsou jeho zkušenosti.

A můžete začít u nás, recenze máme jak tady na webu tak na jiných stránkách. Třeba na googlu nebo portále dobrý poradce.